• Olimpijskie laury dla uczniów SP3.

          • Młodzi adepci wiedzy humanistycznej ze Szkoły Podstawowej nr 3, mimo trudów nauki zdalnej, niestrudzenie rozwijają się i poszerzają swoją wiedzę na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

                  Dnia 12.11. 2020 roku amatorzy tematów antycznych przystąpili do Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej "Olimpus" . Ze względu na pandemię konkurs odbył się on-line. Niezłomni uczestnicy olimpiady musieli rozwiązać niejeden węzeł gordyjski, by nie zaginąć w labiryncie zadań. Ich trud został zwieńczony laurem zwycięstwa.

                 Z satysfakcją  informujemy, że 9. spośród 24 zgłoszonych uczniów SP3 otrzymało najwyższe noty. 

            . W pierwszej grupie wiekowej (kl. 4-6) na 1906 uczestników w Polsce uczniowie SP3 uzyskali następujące wyniki:

            1. Kacper Kozołup - 228 pkt. miejsce 7

            2. Wiktoria Saługa - 220 pkt.. miejsce 11

            3. Nadia Szapował - 220 pkt. miejsce 11

            4. Zuzanna Barnowska - 212 pkt. miejsce 15

            5. Hanna Kądziołka -  208 pkt. miejsce 17

            6. Laura Szkulimowska - 204 pkt. miejsce 19

               W drugiej grupie wiekowej ( kl. 7-8)  na 1327 uczestników w Polsce uczniowie naszej szkoły zajęli kolejno:

            1. Tomasz Leonhardt- 200 pkt. miejsce 21

            2. Magdalena Szydłowska- 178 pkt. miejsce 32

            3. Mikołaj Korejko- 144 pkt. miejsce 49

               Sam Zeus, spoglądając z wyżyn Olimpu, czuje dumę ze spadkobierców bogatej kultury antycznej.. A my tu na ziemskim padole gratulujemy laureatom i życzymy im dalszych sukcesów w nauce i oczywiście zdrowia. 

             Koordynatorką konkursu w szkole była p. Ewa Wołoszyn.

          • Nasi mistrzowie.

          • Pomimo ogólnego zastoju w wielu imprezach sportowych odbyły się ostatnio dwie ważne z punktu widzenia naszych zawodników zawody, które zaowocowały dla nich ważnymi osiągnięciami.

            Na zorganizowanych w podlaskiej Sokółce bokserskich Mistrzostwach Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek, podczas gali finałowej mistrzem Polski został reprezentant klubu Champion Chojnów, uczeń klasy VIIIb Piotr Gałaszkiewicz.

            Kolejni mistrzowie to Klara Kołodziej i Franciszek Olszewski, uczniowie klasy VIa, reprezentanci SFORY Chojnów, którzy z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim w Opolu przywieźli garść medali. Franciszek zdobył złoto i srebro, a Klara złoto w swoich kategoriach wiekowych i kategoriach walk.

            Gratulacje dla młodych mistrzów walk. Życzymy kolejnych tytułów i kolejnych medali.

            Zdjęcie z Sokółki – chojnow.pl

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Wyróżnienie Amicus Librorum 2020 dla p. Ewy Wołoszyn.

          • Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Wśród tegorocznych osób wyróżnionych znaleźli się także nauczyciele z chojnowskich szkół, zgłoszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Za wieloletnią współpracę z naszą biblioteką w prowadzeniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Chojnowie Amicus Librorum przyznano m.in. Pani Ewie Wołoszyn z naszej szkoły. Gratulacje dla Pani Ewy i pozostałych wyróżnionych.

          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty .

          • Dolnośląski Kurator Oświaty prosił o udostępnienie tego listu na stronach szkoły:

                                                                                                                                                          Wrocław 2020-10-26

             

            Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

             

            Na świecie i w Europie podnosi się druga fala pandemii koronawirusa. To zjawisko dotyka również Polski, liczba  dziennych zachorowań w naszym kraju sięgnęła ponad 13 tysięcy. Rząd Rzeczypospolitej całe państwo ogłosił czerwoną strefą i wprowadził szereg obostrzeń. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, spłaszczenie wzbierającej fali zachorowań, utrzymanie funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Od poniedziałku 26 października br.  przez okres 2 tygodni zdalne nauczanie będzie odbywać się w klasach 4-8 w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.

            W ubiegłym roku szkolnym od marca do wakacji szkoły, przedszkola
            i  placówki pracowały zdalnie. Kadrze pedagogicznej przybyło wiedzy i umiejętności (praktyka czyni mistrza!), zwiększyła się też liczba komputerów. Działają różne platformy edukacyjne, w tym rekomendowana przez MEN e-podręczniki.pl. Zdalne nauczanie wszakże ciągle pozostaje wyzwaniem. Jestem świadomy ograniczeń
            w poszczególnych jednostkach oświaty i słabości nauczania na odległość, nie oczekuję cudów od Koleżanek i Kolegów. Gorąco dziękując za dotychczasowy wysiłek
            i ofiarną pracę proszę o zaangażowanie, systematyczny i serdeczny kontakt z uczniami (zwłaszcza niepełnosprawnymi, mającymi trudności w nauce oraz z rodzin dysfunkcyjnych) i rodzicami, optymalne wykorzystywanie posiadanych technicznych możliwości, dawanie przykładu zawodowych kompetencji, obywatelskiej postawy –
            w tym szczególnie respektowania zasad sanitarnych. Proszę o empatię i życzliwość, cierpliwość i wytrwałość, spokój i opanowanie. Mówiąc najkrócej chodzi o to, aby każdy dawał z siebie wszystko robiąc to, co do niego należy.

            Ze strony Kuratorium Oświaty możecie Państwo liczyć na wsparcie:  aktualne, rzetelne i wiarygodne informacje (w szczególności zapraszam na strony www.men.gov.pl oraz www.kuratorium.wroclaw.pl), dobre rady, praktyczne podpowiedzi, wyjaśnianie formalno-prawnych dylematów, interwencje w różnych instytucjach w wyjątkowo ważnych i pilnych sprawach (np. w Powiatowych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych).  Ponadto na ograniczenie liczby ewaluacji i kontroli, a także sprawozdawczości. 

            Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych została zaordynowana na 2 tygodnie. Jeśli wprowadzone restrykcje przyniosą pozytywne efekty i sytuacja epidemiczna zacznie się poprawiać to będziemy stopniowo wracać do nauczania hybrydowego i stacjonarnego. Jeżeli jednak zła sytuacja epidemiczna będzie się utrzymywała to nauczanie na odległość stanie się codziennością na dłużej. Tym gorliwiej więc warto doskonalić umiejętności kształcenia zdalnego, sięgać po dobre praktyki, samemu dzielić się z innymi wiedzą
            i doświadczeniem. Warto także w pełni wykorzystywać sprzęt posiadany przez szkołę - dyrektor szkoły może zdecydować o jego wypożyczeniu, może też zobligować kadrę pedagogiczną do prowadzenia zdalnego nauczania ze szkolnych gabinetów (szczególnie, gdy z różnych powodów nauczyciele nie mogą prowadzić nauczania na odległość z własnych domów).

            Koleżanki i Koledzy!

            Pan Zagłoba w zakończeniu „Potopu” Henryka Sienkiewicza apelował do przyszłych pokoleń: „Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis [wspólnymi siłami] przy boskich auxiliach [z bożą pomocą]  podnieść nie można”.

            My współcześni mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem. Koronawirus jest wspólnym wrogiem i tylko razem możemy go pokonać. Pamiętając o misji wyjątkowego zawodu nauczyciela bądźmy zjednoczeni, solidarni, pomocni. Jestem święcie przekonany, że i tym razem damy radę!

                                                                       Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

                                                                                  Roman Kowalczyk

                                                                            Dolnośląski Kurator Oświaty

          • Wycieczka do banku kl. II b.

          • Dnia 8 października br. uczniowie klasy II b odwiedzili PKO Bank Polski, Oddział 1 w Chojnowie, z którym współpracujemy w ramach programu SKO. Celem wycieczki była popularyzacja idei oszczędzania wśród uczniów i poznanie zasad funkcjonowania banku. W tajniki bankowości wprowadziła nas dyrekcja banku. Na zakończenie tej niecodziennej lekcji bankowości, wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali prezenty.

            Serdecznie dziękujemy pracownikom banku za miłe przyjęcie.

            Anna Iwanicka

            ​​​​​​​Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Bądź na pTAK! Ogólnopolska Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej - realizowana w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie.

          • "Ptaki śpiewały na długo przed tym, za nim na Ziemi pojawili się ludzie. To one co roku ogłaszają nam wiosnę. Niestety jest ich coraz mniej, a niektórym gatunkom grozi całkowite wyginięcie. Jeśli znikną, ich śpiew będzie tym, czego zabraknie nam w pierwszej kolejności…"

            Bądź na pTAK! Ogólnopolska Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej - realizowana w Szkole Podstawowej nr 3 w bieżącym roku szkolnym w ramach zajęć świetlicowych pod opieką Andrzeja Świdurskiego.

            Główne hasło projektu jest: Poznaj, Pokochaj, Pomóż.

            Poznaj - celem zajęć jest zapoznanie dzieci z gatunkami ptaków występujących w naszym otoczeniu i poznanie ich zwyczajów oraz roli odgrywanej w przyrodzie.

            Pokochaj - kiedy ptaki przestaną być dla dzieci anonimowe, kiedy myśląc o nich młodzi ludzie będą czuć pozytywne emocje ... chętniej zastanawiać się będą nad losem naszych skrzydlatych przyjaciół.

            Pomóż - mam nadzieję, że po zakończeniu projektu "Szkoła na pTAK"  dzieci będą  uwrażliwione na los np. wróbli, sikorek czy  kosów. Mam nadzieję, że w ramach własnego  otoczenia (w parku, na własnym ogródku czy nawet balkonie)  stworzą miejsce przyjazne ptakom. Zastanowią się jak można im pomóc, a przynajmniej jak ptakom nie szkodzić.

            "Nie trzeba być ornitologiem, aby widzieć co dzieje się z przyrodą. Każdy może ją chronić dając z siebie to, co ma najlepsze".

            Organizatorem tego przedsięwzięcia jest stowarzyszenie Ptaki Polskie. Honorowym patronem projektu jest  Ministerstwa Środowiska, a jej patronem medialnym Gazeta Wyborcza.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Świetlicowe Sprzątanie Świata.

          • W dniu 18 września (piątek) dzieci  uczęszczające na świetlicę z klas: 2a, 2b i 3a uzbrojone w rękawiczki i worki wyruszyły do walki ze śmieciami wokół szkoły. Zwartym szeregiem przeczesały teren ulicy Solskiego, pobliskich działek i chojnowskiego stawu. Efekty były zadziwiające. Dzieci wracały z wielkimi workami pełnymi papieru, plastiku i innych odpadów. Wszystkie śmieci przed umieszczeniem w kontenerach były segregowane. Młodym ekologom należą się oklaski, ale szkoda, że mieszkańcy naszego miasta tak mało dbają o swoje środowisko.

          • Wycieczki do Centrum Edukacyjnego Stara Kopalnia.

          • Od poniedziałku zaczęły się wyjazdy wszystkich uczniów do Wałbrzycha do Centrum Edukacyjnego Stara Kopalnia. W ramach wycieczki wszyscy mają możliwość zwiedzenia muzeum oraz udział w warsztatach organizowanych przez Centrum.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Narodowe Czytanie.

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Tym razem przedstawiane były fragmenty "Balladyny". Wręczono również pamiątkowe prezenty dla uczniów, którzy brali udział w miejskich obchodach tej akcji.

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Dobrowolne ubezpieczenie uczniów NW.

          • W związku z zaistniałą sytuacją, spowodowaną Covid19 - proponujemy zakup polisy ubezpieczenia dziecka samodzielnie, online. Wystarczy wejść na stronę:https://szkola.compensa.pl

            wpisać hasło dedykowane dla naszej Szkoły: 621075, dokonać wyboru jednego z trzech wariantów

            i po wpisaniu danych dziecka lub dzieci (istnieje możliwość ubezpieczenia wszystkich swoich dzieci - nawet nie uczęszczających do SP3) oraz dokonaniu płatności - polisa trafi się na skrzynkę mailową.

            Zachęcamy do zakupu polisy online, podczas którego Rodzic/Opiekun ma możliwość zapoznania się

            z ogólnymi warunkami ubezpieczenia oraz potwierdzenia wszystkich zgód - dzięki temu unikniemy papierowej formy rozliczenia oświadczeń do polis - odciążając tym samym nauczycieli. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z agentem ubezpieczeniowym obsługującym naszą szkołę - Agnieszką Śliwiany pod nr tel. 512 244 353 ( także w przypadku zaistniałej szkody).

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

          • Po dłuższej przerwie spowodowanej kształceniem zdalnym szkoła rozpoczęła pracę w trybie stacjonarnym. Nowy rok szkolny to również nowi uczniowie. Szczególnie ciepło witamy naszych pierwszaków, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką.  Wszystkim uczniom, ich rodzicom i opiekunom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzymy spokojnego roku. 

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie.

          • Cel procedury:

            1. Ustalenie zasad funkcjonowania szkoły w strefie „zielonej” i wyznaczenie sposobów postępowania dla zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w okresie pandemii COVID -19

            2. Zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 wśród dzieci, ich rodziców oraz pracowników szkoły.

            Uczestnicy postępowania:

            Rodzice/prawni opiekunowie oraz osoby upoważnione do odbioru dziecka

            Uczniowie

            Nauczyciele

            Pracownicy niepedagogiczni

            Dyrektor szkoły

            § 1

            Organizacja zajęć w szkole

            1. Od 1 września 2020 r. uczniowie wszystkich biorą udział w zajęciach stacjonarnych w szkole.
            2. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
            3. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
            4. Informacje o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środków dezynfekcyjnych umieszczone są przy wejściu do budynku szkoły, toaletach oraz tablicach ogłoszeń w szkole.
            5. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły zachowując zasady:
            1. jeden opiekun z dzieckiem/dziećmi
            2. dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
            3. dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m
            4. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
            1. W szkole nie mogą przebywać osoby z zewnątrz za wyjątkiem niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych).
            2. Uczniowie wchodzą do szkoły różnymi wejściami: klasy I-III wejściem od strony dużego placu, uczniowie rozpoczynający zajęcia w małym budynku – wejściem w małym budynku oraz wejściem z małego placu przy sali gimnastycznej, uczniowie rozpoczynający zajęcia w sali gimnastycznej – wejściem głównym, pracownicy szkoły – wejściem głównym.
            3. Szkoła w miarę możliwości organizuje zajęcia z różnymi porami rozpoczynania ich w godzinach porannych – zgodnie z ustalonym planem lekcji.
            4. Uczniowie z klas I-III w miarę możliwości przebywają w wyznaczonej, stałej sali. Wyjątkiem są zajęcia komputerowe, na które uczniowie przechodzą do wyznaczonych sal komputerowych oraz zajęcia wychowania fizycznego (na świeżym powietrzy lub sali gimnastycznej).
            5. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
            6. Nauczyciele zobowiązani są do usunięcia z sal lub uniemożliwienia dostępu do przedmiotów i sprzętów znajdujących się w salach, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.
            7. Uczniowie posiadają własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym uczniów, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
            8. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
            9. Nauczyciele prowadzący zajęcia w poszczególnych salach mają zadbać o wietrzeniu sal co najmniej raz na godzinę, a w razie potrzeby również podczas zajęć.
            10. Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
            11. Nauczyciele wychowawcy oraz nauczyciel prowadzący zajęcia z poszczególnymi klasami mają zadbać o korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu uczniów na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.
            12. Nauczyciele prowadzący zajęcia, w tym zajęcia wychowania fizycznego i sportowe, w których nie można zachować dystansu, powinni zwracać uwagę na zachowanie dystansu społecznego. Należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
            13. Uczniowie nie powinni zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach nauczyciel prowadzący zajęcia z takimi uczniami mają dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
            14. Przy korzystaniu z szafek uczniowskich w szatni uczniowie klas IV-VIII wchodzą do szatni z zachowaniem ograniczeń ilościowych (najwyżej 2 klasy na raz) oraz korzystają ze środka dezynfekcyjnego umieszczonego przy wejściu do szatni.
            15. Wszystkich przebywających na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu społecznego (1,5 m). W przypadku niemożności zachowania dystansu obowiązuje stosowanie przez nich osłony ust i nosa (korytarze, szatnia)

            Zasady organizacji świetlicy szkolnej.

            1. Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej.
            2. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej. W razie potrzeby mogą zostać wykorzystane inne sale dydaktyczne.
            3. Na podstawie złożonych przez rodziców/prawnych opiekunów deklaracji, dyrektor wyznacza godziny przebywania  i odbioru uczniów.
            4. W miarę możliwości do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele.
            5. Wychowawcy świetlicy pamiętają o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii, o wietrzeniu pomieszczeń świetlicy nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania w niej dzieci, w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po dezynfekcji.

            § 2.

            Zasady bezpiecznego zachowania się w budynku szkoły

            1. Pracownik przychodzi do pracy zdrowy, bez jakichkolwiek objawów choroby.
            2. Wszyscy pracownicy zobowiązani są do samoobserwacji i pomiaru temperatury.
            3. W przypadku podejrzenia zakażenia chorobą zakaźną lub COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka, bóle mięśni, bóle brzucha) pozostają w domu i zawiadamiają o tym fakcie dyrektora szkoły.
            4. W przypadku stwierdzenia objawów choroby, choroby zakaźnej lub COVID-19 w godzinach świadczenia pracy pracownik ma obowiązek niezwłocznego udania się do gabinetu pielęgniarki i telefonicznego powiadomienia dyrektora szkoły.
            5. Bezwzględnie przy każdym wejściu/wyjściu z szkoły  dezynfekują ręce płynem do dezynfekcji.
            6. Regularnie myją i odkażają ręce płynem dezynfekującym.
            7. Pracownicy dbają o zachowanie dystansu społecznego między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący minimum 1,5 metra.
            8. Każdorazowo po kontakcie z osobą zewnętrzną pracownik ma obowiązek zdezynfekowania rąk.
            9. Często myć ręce zgodnie z instrukcją.
            10. Wszyscy pracownicy szkoły muszą ponadto stosować i przestrzegać podstawowych zasad  zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia.
            11. Stosować zasady ochrony podczas kaszlu i kichania zakrywając usta i nos łokciem.
            12. Unikać dotykania oczu, nosa i ust.

            §3.

            Obowiązki nauczycieli

            1. Nauczyciele pracują stacjonarnie.
            2. Wyjaśniają uczniom, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w szkole, dlaczego zostały wprowadzone. Dbają o pozytywny przekaz powyższych treści w celu wzbudzenia w dzieciach poczucia bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za swoje zachowanie bez poczucia lęku.
            3. Wyjaśniają uczniom, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w szkole, dlaczego zostały wprowadzone. Dbają o pozytywny przekaz powyższych treści w celu wzbudzenia w dzieciach poczucia bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za swoje zachowanie bez poczucia lęku.
            4. Prezentują techniki właściwego mycia rąk wg instrukcji umieszczonych w widocznych miejscach w szkole.
            5. Prowadzą profilaktykę prozdrowotną ze szczególnym zwróceniem uwagi na częstotliwość mycia rąk, zasłaniania ust i nosa podczas kichania i kaszlu, niedotykania ust, nosa i oczu oraz bezwzględnie monitorują poprawność stosowania przez dzieci wprowadzonych instrukcji.
            6. W pierwszych dniach września pozyskują od rodziców/opiekunów aktualne numery telefonów kontaktowych w celu zapewnienia skutecznej komunikacji w sytuacjach tego wymagających.
            7. Dokonują pomiarów temperatury ciała ucznia w razie zauważenia u niego jakichkolwiek objawów choroby.
            8. Są zobowiązani do zwracania uwagi na przestrzeganie zasady bezpiecznej odległości dziecka od dziecka i nauczyciela/pracownika sprzątającego podczas: zabaw dowolnych, zabaw ruchowych, zajęć edukacyjnych, posiłków, pobytu w toalecie.

            § 4

            Obowiązki pracowników obsługi

            1. Wykonują codzienne prace porządkowe we wzmożonym reżimie sanitarnym, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych oraz sanitariatów i ich wyposażenia.
            2. Dezynfekują toalety, umywalki i wszelkie przedmioty w toalecie minimalizując ryzyko zakażenia poprzez dotyk co najmniej raz dziennie w trakcie trwania zajęć.
            3. Dezynfekują powierzchnie dotykowe - poręcze, klamki, włączniki światła uchwyty, poręcze krzeseł i powierzchnie płaskie co najmniej raz dziennie w trakcie trwania zajęć.
            4. Po zakończeniu pracy oddziału wietrzą sale zajęć, dezynfekują zabawki, wszelkie wyposażenie, blaty stołów, regały, krzesła, drzwi wraz z klamkami, podłogi ciągów komunikacyjnych oraz powierzchnie płaskie tych ciągów, parapety, listwy przypodłogowe.

            § 5

            Zasady bezpiecznego wydawania posiłków

            1. Wszystkie posiłki dla dzieci przebywających w placówce, są przygotowywane w szkolnej kuchni.
            2. Na teren kuchni obowiązuje zakaz wstępu osobom postronnym.
            3. Organizacja żywienia w szkole, obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszących się do funkcjonowania żywienia zbiorowego oraz dodatkowo wytycznym Głównego Inspektora Sanitarnego, w tym zachowania odległości pomiędzy stanowiskami pracy, a w przypadku braku takiej możliwości przestrzegania stosowania środków ochrony osobistej, częstego odkażania dłoni oraz szczególnie drobiazgowego utrzymania wysokiej higieny powierzchni, sprzętów i dezynfekcji stanowisk pracy.
            4. Personel kuchenny oraz intendent powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
            5. Posiłki wydawane są zgodnie z grafikiem ich wydawania uwzględniając zasadę wspólnego spożywania posiłków przez rówieśników z danej klasy.
            6. Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać.
            7. Posiłki oraz sztućce wydawane są przez pracowników obsługi kuchni.
            8. Stoliki i powierzchnie płaskie kuchni i stołówki dezynfekowane są przez pracowników kuchni przynajmniej raz dziennie.

            § 6

            Zadania i obowiązki rodziców

            1. Zapoznają się z procedurami opracowanymi na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii COVID-19 w szkole oraz bezwzględnie ich przestrzegają.
            2. Przyprowadzają/posyłają do szkoły wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych.
            3. Zobowiązani są do podania aktualnych numerów telefonów kontaktowych w celu zapewnienia skutecznej komunikacji w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
            4. Rodzice/opiekunowie muszą wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała ucznia jeżeli zaistnieje taka konieczność w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.
            5. Jeżeli dziecko przejawia niepokojące objawy choroby zostanie odizolowane w gabinecie pielęgniarki z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób i rodzice/opiekunie zostaną zobowiązani do pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

            § 7

            Postępowanie na wypadek podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2

            1. Dyrektor placówki wyznacza i przygotowuje pomieszczenie wyposażone w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych (gabinet pielęgniarki oraz pomieszczenie monitoringu na odizolowanie doraźne).
            2. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną.
            3. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
            4. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Sporządza się listę osób przebywających w tym samym czasie w miejscu/miejscach  szkoły, w których przybywała osoba podejrzana o zakażenie.
            5. W przypadku zaobserwowania niepojących objawów u ucznia szkoły nauczyciel przeprowadza ucznia do gabinetu pielęgniarki, następnie powiadamia dyrektora szkoły o podejrzeniu zakażenia. Dyrektor zawiadamia jednostkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz rodziców dziecka o zaobserwowanych objawach chorobowych i podejrzeniu wystąpienia zachorowania na COVID-19.
            6. . O zaistniałej sytuacji informuje również pozostałych rodziców dzieci.
            7. Pomieszczenia, w których przebywał dziecko są jak najszybciej dezynfekowane.

            Numery telefonów:

            Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy - tel: 76 72 45 310 lub 600 312 142),

            Oddział zakaźny - Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, Oddział Chorób Zakaźnych, Adres: ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec, Telefon: 75 738 01 20

            Numery alarmowe: 999 lub 112

            § 8

            § 9.

            Postanowienia końcowe

            1. Z treścią niniejszej procedury zapoznaje się pracowników i rodziców/prawnych opiekunów uczniów.

            2. Procedury bezpieczeństwa wchodzą w życie z dniem 22.08.2020 roku .

            3. Procedury obowiązują do odwołania.

            Dyrektor Szkoły

            Mariusz Szklarz

             

             

             

             

             

             

            Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 14/20 z dnia 21 sierpnia 2020 r.

             

             

             

            ……………………………………………………………………………………………………………………………

            (Imię i nazwisko rodziców/ prawnych opiekunów)

            DEKLARACJA RODZICA

            Ja niżej podpisana/podpisany oświadczam, że zapoznałem/łam się z treścią Procedury bezpieczeństwa Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie w związku z koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego, związanego ze stanem epidemicznym w kraju

             

            Zobowiązuję się bezwzględnie przestrzegać Procedurę bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie w związku z koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego, związanego ze stanem epidemicznym w kraju.

             

            Wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała, jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów.

            Zobowiązuję się do poinformowania dyrektora placówki o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie wirusa Covid-19 w moim najbliższym otoczeniu.

            Dziecko nie jest/jest (niewłaściwe skreślić) uczulone na wszelkie środki dezynfekujące.

            Oświadczam, że jestem w pełni świadoma/y, że pomimo zachowania przez Szkołę Podstawową nr 3 w Chojnowie wszelkich standardów i wytycznych sanitarnych, istnieje ewentualne ryzyko zakażenia mojego dziecka, jak i członków mojej rodziny oraz osób najbliższych koronawirusem (COVID-19) w związku z posłaniem mojego dziecka do szkoły.

            Aktualne numery telefonów kontaktowych:

            1. …………………………………………………………………………………………………………………
            2. …………………………………………………………………………………………………………………
            3. …………………………………………………………………………………………………………………

            …….……………………….………………………………………..

            (podpis rodziców/prawnych opiekunów

             

             

            Załącznik nr 3 do Zarządzenia nr 14/20 z dnia 21 sierpnia 2020 r.

             

            …………………………………………………………………………………………………………………………

            (Imię i nazwisko pracownika)

            OŚWIADCZENIE PRACOWNIKA

            Ja niżej podpisana/podpisany oświadczam, że zapoznałem/łam się z treścią Procedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie w związku z koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego, związanego ze stanem epidemicznym w kraju

            Zobowiązuję się bezwzględnie przestrzegać postanowień Procedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie, w związku z koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego, związanego ze stanem epidemicznym w kraju.

            Zobowiązuję się do poinformowania dyrektora placówki o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie wirusa Covid-19 w moim najbliższym otoczeniu

            Oświadczam, że jestem w pełni świadoma/y, iż pomimo zachowania przez Szkołę Podstawową nr 3 w Chojnowie, wszelkich standardów i wytycznych sanitarnych, istnieje ewentualne ryzyko zakażenia koronawirusem (COVID-19)  siebie, jak i członków najbliższej rodziny.

             

            …….……………………….………………………………………..

            (podpis Pracownika)

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września o godz. 9.00 dla klas I-V oraz o godz. 10.00 dla klas VI-VII.

            Nie jest planowany uroczysty apel w tym dniu, a jedynie spotkania z wychowawcami w swoich klasach. Plan spotkań zostanie wywieszony przy wejściu do szkoły oraz w holu szkoły na tablicy ogłoszeń.

          • Uwaga Rodzice.

          • W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2020/2021, w najbliższy poniedziałek, 31 sierpnia zostaną zorganizowane w szkole spotkania wychowawców z rodzicami uczniów, na których przedstawione zostaną zasady pracy szkoły w zbliżającym się roku szkolnym oraz procedury bezpieczeństwa związane z zagrożeniem epidemicznym.

            Plan spotkań:

            Klasy I-V – godz. 16.00

            Klasy VI-VIII – godz. 17.00

            Proszę o obecność jednego z rodziców na tych spotkaniach. Bardzo proszę o posiadanie założonych maseczek oraz stosowanie się do zachowania dystansu społecznego.

          • Wyprawka dla pierwszaka.

          • Drodzy Rodzice pierwszoklasistów. W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym przygotowaliśmy informację dotycząca dodatkowych rzeczy, o których kupienie – wyposażenie dzieci prosimy Państwa. Nie jest to zestaw obligatoryjny na pierwszy dzień szkoły. Z takich materiałów będą korzystać dzieci w ciągu całego roku szkolnego. Podręczniki i ćwiczenia uczniowie otrzymają w szkole od wychowawców.

             

            Zeszyt w wąską linię

            2 zeszyty w kratkę 16-kartkowe (jeden do korespondencji z wychowawcą)

            nożyczki

            klej w sztyfcie

            2-3 ołówki

            kredki Bambino (mogą być w twardej oprawie)

            gumka

            temperówka

            blok rysunkowy A-4

            blok techniczny

            blok techniczny z kolorowymi kartkami

            papier kolorowy - podpisany

            farby plakatowe - podpisane

            farby akwarelowe – podpisane

            plastelina - podpisana

            kredki pastelowe olejne - podpisane

            teczka papierowa A-4

            obuwie zmienne i podpisany worek na obuwie

            strój na wf (ustali wychowawca)

          • Informacja o stypendiach szkolnych dla uczniów.

          • Ukazała się informacja przekazana przez Urząd Miejski w Chojnowie o stypendiach szkolnych dla uczniów. W skrócie: wnioski są do pobrania od 20.08 w szkole, kryterium dochodowe to 528 zł netto na 1 osobę w rodzinie, termin składania od 1 do 15 września w urzędzie miejskim w pok. nr. 9.