Zgodnie z podanymi dzisiaj przez ministra edukacji narodowej p. Dariusza Piontkowskiego informacjami szkoły pozostają zamknięte do 24 maja br. Podał on również nowy termin egzaminu ósmoklasisty: 16-18 czerwca 2020.
Kształcenie na odległość - ciąg dalszy.
Kształcenie na odległość w szkołach przedłużone do 26 kwietnia br.
Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.
Minister poinformował również, że: „Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Jednak o konkretnych terminach będziemy informować co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.”
Lista uczniów przyjętych do klasy I.
Wyniki rekrutacji - lista uczniów przyjętych do klasy I w pierwszym terminie.
Rekrutacja do klas I.
Uprzejmie przypominam rodzicom o konieczności złożenia potwierdzenia woli zapisu dziecka do klasy I jako dokumentu niezbędnego do zakończenia I etapu rekrutacji. Duża część rodziców już go przesłała, paru deklaracji jeszcze brakuje. Proszę o przesłanie go drogą elektroniczną (sp3chojnow@poczta.onet.pl), może to być skan wypełnionego potwierdzenia lub zdjęcie wypełnionego potwierdzenia. Druk dostępny jest jako 4 strona pliku zgłoszenia
Wyniki rekrutacji - I termin.
Gdzie szukać książek w czasie epidemii?
Ponieważ wszystkie polskie dzieci i wielu dorosłych jest zmuszonych do pozostania w domu, przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po najciekawszych miejscach, które zapewniają dostęp do e-booków i książek w innej formie. Gdzie warto zajrzeć? W rodzimym internecie nie brakuje miejsc z darmowymi lekturami – nie tylko klasyków. Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najbogatsze z nich:
1. Polona
Polona to największa polska – i jedna z największych w Europie – biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących.
Obecnie znaleźć tu można ponad 3 miliony obiektów cyfrowych, książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych.
https://polona.pl/
2. Wolne Lektury
Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.
Na stronie Wolnych Lektur znajdziemy nie tylko klasykę literatury polskiej i światowej – w ostatnim czasie pojawiło się tam dużo utworów literatury najnowszej (od Marcina Sendeckiego, przez Dominika Bielickiego, po Łukasza Orbitowskiego).
https://wolnelektury.pl/
3. Wikiźródła
Wikiźródła to wielka baza tekstów dostępnych w domenie publicznej. Znajdziemy tu jednak sporo mniej znanych utworów – nie tylko powieści, ale także poezję, publicystykę czy ważne dokumenty sprzed lat.
Cechą charakterystyczną Wikiźródeł jest wierność oryginalnemu wydaniu.
Od kilku lat książki z Wikiźródeł można już pobierać jako EPUB i MOBI.
https://pl.wikisource.org/wiki/Wiki%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a:Strona_g%C5%82%C3%B3wna
4. Bookini
Bookini odwiedzaliśmy w poszukiwaniu klasyki, zanim Wolne Lektury wprowadziły formaty czytnikowe. Serwis zawiera około 2700 książek skonwertowanych na podstawie zasobów Polskiej Biblioteki Internetowej, wciąż sporo z nich dostępnych jest tylko tutaj.
http://bookini.pl/
5. Chmura Czytania
Chmura Czytania to portal prowadzony przez fundację Festina Lente. Znajdziemy tu głównie klasykę literatury, choć w innych opracowaniach niż te z Wolnych Lektur czy polskich księgarni. Książki dostępne są w formacie PDF.
http://www.chmuraczytania.pl/
6. Fantastyka Polska
FantastykaPolska.pl to kilkaset opowiadań, noweli i powieści z gatunków science fiction, fantasy czy horroru autorstwa polskich prozaików współczesnych. Większość była publikowana na łamach czasopism.
Bochiński, Dębski, Drzewiński, Hałas, Inglot, Jabłoński, Juraszek, Kain, Łukowska, Mortka, Orbitowski, Pawlak, Popik, Sawicki, Szmidt, Żak, Żytowiecki – to tylko niektórzy z autorów, których znajdziemy w tym serwisie.
Do pobierania wymagane jest założenie konta, ale nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami.
http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/
7. Biblioteki cyfrowe w Polsce
Bibliotek cyfrowych w Polsce – poza wspomnianą Poloną i Wolnymi Lekturami – jest bardzo wiele. Ich wyczerpujące zestawienie przygotowało Lustro Biblioteki. Można je znaleźć pod tym adresem:
http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-polsce/
***
Zapraszamy także serdecznie do lektury (i oglądania) 60 rozmów z pisarzami i tłumaczami na naszej stronie. Znajdziecie je pod adresem:
https://instytutksiazki.pl/pl/literatura,8,nocny-stolik,67.html
https://instytutksiazki.pl/pl/literatura,8,slowo-od-tlumacza,68.html
Tekst zaczerpnięty ze strony: https://instytutksiazki.pl
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie.
W związku z przedłużeniem czasu zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkołach organizujemy kształcenie na odległość. Bardzo proszę o wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji. W sprawach związanych z nauczaniem do dyspozycji są nauczyciele i wychowawcy. Najlepszą formą kontaktu z nimi pozostaje moduł korespondencji w e-dzienniku lub kontakt przez WhatsApp, Messenger czy Skype. Uruchomiliśmy również dyżur telefoniczny pedagoga szkolnego i psychologa. Pedagog szkolny będzie do Państwa dyspozycji codziennie w godz. 9-11, psycholog – w każdą środę w godz. 10-12. Telefon kontaktowy 768188543 w. 24. Zapraszamy do kontaktu, służymy pomocą.
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie.
Informację o przedłużeniu czasu zwieszenia działalności szkół do świąt już znacie. W przyszłym tygodniu, po ogłoszeniu rozporządzenia MEN dotyczącego zdalnego nauczania ustalimy podstawowe zasady takiej formy pracy (i oceniania).
Uwaga ósmoklasiści.
Zapraszam Was do oglądania udostępnionych materiałów przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty. Filmy opracowane zostały przez województwo kujawsko-pomorskie, ale są świetnym materiałem ugruntowującymi Wam wiedzę, którą już zdobyliście (język polski, matematyka, język angielski).
Link do filmów:
https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q
Niektóre filmy są w formie playlisty, niektóre jako transmisje na żywo z jutrzejszymi datami.
Część filmów dotyczy ósmoklasistów, część maturzystów.
Proszę o przekazanie tej informacji wszystkim kolegom i koleżankom z Waszych klas.
Zdalne nauczanie.
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie.
W związku z tzw. zdalnym nauczaniem bardzo proszę Rodziców o przekazywanie treści e-maili wysyłanych Wam przez nauczycieli w e-dzienniku czy na Wasze skrzynki e-mail swoim dzieciom. Nie mamy pełnych danych związanych z adresami e-mail uczniów, w związku z tym informacje przekazywane są w e-dzienniku rodzicom. Jeżeli rodzice przekażą nauczycielom adresy skrzynek e-mail swoich dzieci, informacje te będą przekazywane bezpośrednio uczniom.
Jednocześnie informuję, że w związku z tym, że szkoła jakiś czas temu korzystała z dostępu do strony didakta.pl firma SILICOM będąca właścicielem tej strony udostępniła 30 dniowy, darmowy dostęp do ich zasobów. Wystarczy zarejestrować się na stronie. Dostępne materiały są dla różnych poziomów i różnych przedmiotów.
Rekrutacja do klas I.
Przypominamy rodzicom, że w związku z trwającą rekrutacją do klas I istnieje możliwość składania dokumentów drogą elektroniczną na adres szkolnej skrzynki e-mail: sp3chojnow@poczta.onet.pl lub pocztą tradycyjną.
Dokumenty rekrutacyjne do pobrania ze stron szkoły:
- http://trojka-chojnow.cba.pl/zgloszenie.pdf w przypadku zamieszkania rodziców/dziecka w obwodzie szkoły
- http://trojka-chojnow.cba.pl/wniosek.pdf w przypadku zamieszkania rodziców/dziecka poza obwodem szkoły.
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie.
W związku z zawieszeniem zajęć edukacyjnych chcemy uaktywnić uczniów do samodzielnej nauki w domu. Nauczyciele zostali zobligowani do przesyłania Wam informacji w e-dzienniku. Zachęcam wszystkich do codziennego zaglądania do naszego e-dziennika- i sekcji „wiadomości”.
Oprócz zadań zlecanych przez nauczycieli zachęcam do zaglądania do darmowych zasobów Internetu:
Darmowe materiały z matematyki, informatyki i innych dziedzin, w tym ćwiczenia do wykonania online znajdziecie na polskiej wersji słynnej Khan Academy
Może to dobry czas, żeby wreszcie zajrzeć do e-podręczników, przygotowywanych od lat ze środków unijnych, gdzie jest mnóstwo dobrych tekstów, ilustracji i trochę prostych ćwiczeń – prawie wszystko na wolnych licencjach https://epodreczniki.pl/
Listę otwartych zasobów i narzędzi edukacyjnych zaktualizował właśnie niezwodny Kamil Śliwowski, współpracownik Fundacji Szkoła z Klasą i wieloletni aktywista Koalicji Otwartej Edukacji https://otwartezasoby.pl/narzedzia-i-zasoby-edukacyjne-na-czas-zamkniecia-szkol/?fbclid=IwAR2WBycqSYQW_ruGSEvFPeGfw-eREIJF4FgKIMdXRxMezIalqebyPdK27QI
Zapraszam do biblioteki Fundacji Szkoła z Klasą – wpisz słowo kluczowe w wyszukiwarkę materiałów, zaznacz pożądane obszary, formy materiałów w wyszukiwarce zaawansowanej i wybierz kategorię z menu po lewej stronie https://www.szkolazklasa.org.pl/biblioteka-materialow-fundacji-szkola-klasa-otwarta/
Materiały edukacyjne dla uczniów (i oczywiście nauczycieli) znajdziecie także na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej – wystarczy w wyszukiwarce na głównej stronie wpisać słowo kluczowe (np. przedmiot albo zagadnienie) i przycisnąć lupę https://ceo.org.pl/
Jeden z najlepszych portali edukacyjnych z milionami znakomicie przygotowanych krótkich filmików, scenariuszami zajęć i zadaniami dla uczniów, w znacznej części przetłumaczonymi na język polski to https://ed.ted.com/
Polecamy portal z materiałami z różnych przedmiotów (nie wszystkich, ale warto sprawdzić) https://www.edukator.pl/
Wszystkie wolne, czyli udostępnione na otwartych licencjach książki z domeny publicznej znajdziecie na https://wolnelektury.pl/
Listę mądrych edukacyjnych filmów o życiu przygotował Przemek Staroń – tutaj link do jego postu na Fb https://www.facebook.com/przemek.staron.5/posts/10157774161591590
Zapraszam również do poznania zasobów Squli: https://naukaizabawa.squla.pl/ . Wystarczy się zalogować, by korzystać za darmo z próbnego okresu dostępu.
Kolejnym miejscem, gdzie możecie znaleźć darmowe zasoby to dzownek.pl https://www.dzwonek.pl/ Wystarczy się zalogować i korzystać z darmowej części portalu.
TVP ma uruchomić w najbliższym czasie więcej programów i filmów edukacyjnych na kanale TVP ABC.
Źródło m. in.: https://www.szkolazklasa.org.pl/z-jakich-zasobow-edukacyjnych-korzystac-odcinek-3/
Informacje dla rodziców.
Administracja szkoły pracuje normalnie - zgodnie z czasem pracy jednostki.
Terminy rekrutacji do klas I nie ulegają zmianie.
INFORMACJE.
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
- dziennik elektroniczny;
- strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
- mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
- Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
- Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
Zarządzenie Burmistrza Miasta Chojnowa.
BARDZO WAŻNE!
BARDZO WAŻNE!Od dnia jutrzejszego (czwartek) szkoła odwołuje zajęcia edukacyjne. W dniu jutrzejszym i piątek dyżur będzie pełnić świetlica szkolna, ale tylko dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki. Od poniedziałku szkoła jest zamknięta dla uczniów do 25 marca 2020 r..
Z konferencji ministra edukacji i ministra zdrowia:
10:54
- Ta decyzja o 14 dniach zawieszenia nie wpływa na terminarz obecnego roku szkolnego, przeprowadzania egzaminów - zaznacza minister.
10:53
- Od poniedziałku wszystkie szkoły, ale także placówki przedszkolne przestają przyjmować dzieci i sprawować nad nimi opiekę - dodaje.
10:52
- Od dnia jutrzejszego zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w przypadku dzieci najmłodszych w przedszkolach i szkołach podstawowych trudno znaleźć opiekę z dnia na dzień. Dlatego w szczególnych przypadkach rodzice mogą je wysłać jutro i pojutrze do szkół, ale nauczyciele nie będą prowadzić standardowych lekcji - informuje minister edukacji.
10:50
- Uznaliśmy, że to jest ten moment, gdy taka decyzja musi zapaść - mówi minister edukacji Dariusz Piontkowski.
10:50
- Bądźmy odpowiedzialni i postarajmy się z rozsądkiem spędzić ten czas w domu. W sytuacjach, w których nie wiemy co zrobić, skontaktujmy się z infolinią NFZ - dodaje.
10:50
- Ogromny i gorący apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nie chodzili do szkoły, na uczelnie. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluje o odpowiedzialność - mówi Łukasz Szumowski.
UWAGA RODZICE!
W związku z sytuacją epidemiologiczną wprowadzam zakaz wstępu rodziców i osób postronnych na teren szkoły. Dla rodziców, opiekunów, osób odbierających dzieci dostępny jest jedynie parter przed schodami (przy automatach) oraz szatnia. Bardzo proszę o przestrzeganie tego zakazu.
Mariusz Szklarzdyrektor szkoły
Materiały informacyjne dotyczące koronawirusa.
Akcja Koala.
Parę tygodniu temu została ogłoszona akcja Koala. Oto raport końcowy.
Akcja była pomysłem Klary Kołodziej i Franciszka Olszewskiego i była przez nich koordynowana. Pieniądze zebrane od wszystkich darczyńców zostały przekazane przelewem poprzez prywatne konto na rzecz australijskiej organizacji WIRES Australian Wildlife Rescue Organisation zajmującej zbiórką funduszy i wspomaganiem zwierząt w Australii (https://www.wires.org.au).
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tą akcję. Dzięki Wam przekazano 380 dolarów australijskich, które pomogą fundacji w jej statutowej działalności.
Oto treść informacji do fundacji przekazanej razem z dotacją.
Hallo from Poland, happy World Wildlife Day. Please find attached the PayPal donation confirmation. Money transfer on the behalf of the pupils & students of the Elementary School # 3 from Chojnów/ Poland. The fundraising AKCJA KOALA originators & coordinators: Klara Kołodziej & Franciszek Olszewski, Class 5A., supported by: Mrs. Bernarda Borkowska the Class 5 A form teacher & Mr. Mariusz Szklarz, the Elementary School # 3 Headmaster.
Otrzymaliśmy również potwierdzenie od fundacji: Thank you so much and please thank all the students at your elementary school. We are working hard with all the rescued animals and we are working on longer term plans to help restore habitat and to help the many species who have endangered populations.
Podziękowania dla p. Miłosza Kołodzieja za opiekę organizacyjną nad tą zbiórką.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Walentynki.
W ostatnich dniach funkcjonowała w szkole poczta walentynkowa. Pod opieką poczmistrzyni – p. Magdaleny Książek pracownice poczty miały pełne ręce roboty zbierając i przekazując mniejsze i większe liściki w kształcie serca.
Zdjęcia w galerii zdjęć.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie