• PRZEDSTAWIENIE W VII A

• Klasa VII a w ramach zadania projektowego z języka polskiego przygotowała inscenizację teatralną swojej lektury obowiązkowej, czyli dramatu Adama Mickiewicza „Dziady część II”. Uczniowie samodzielnie, tylko z niewielką moją pomocą, przygotowali wszystkie elementy przedstawienia: grę aktorów, scenografię, oświetlenie, podkład muzyczny. Spektakl wyreżyserowała Maja Berezowska, a w główne role wcielili się: Julia Jarosz, Krzysztof Bojczuk, Piotr Bielecki, Katarzyna Kawerska, Zuzanna Kudelska, Magdalena Kondziołka, Martyna Łosińska i Maja Berezowska. Postacie z Chóru odegrała reszta klasy. Dnia 21 lutego o godz. 17.00 do sali w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie przybyli rodzice naszych aktorów, którzy zasiedli na widowni i mogli obserwować efekty pracy swych dzieci. Przedstawienie zaprezentowało talenty siódmoklasistów i spotkało się z życzliwą oceną widzów wyrażaną na gorąco po spektaklu. Inscenizacja pokazała, że klasa potrafiła się zmobilizować, pokonać trudności (których nie brakowało) i pracować nad osiągnięciem wspólnego sukcesu. A treść tego utworu Adama Mickiewicza na pewno zna bardzo dobrze.

Małgorzata Szczepanowska

• 	Najlepsi z najlepszych.
          • Najlepsi z najlepszych.

• Marta Krasna z klasy VIIIa bezapelacyjnie zwyciężyła w eliminacjach miejskich Konkursu Recytatorskiego Pegazik. W związku z tym – obowiązkowe zdjęcie na ściance. Przed Martą kolejny, ważny etap konkursu – tym razem powiatowy. Trzymamy kciuki.

• Konkurs Młodzież Zapobiega Pożarom.

• Jak co roku, uczniowie naszej szkoły, przygotowywani przez p. Heleną Malak-Fotiadis  biorą udział w Konkursie Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach miejsko-gminnych brała udział mocna ekipa. Do kolejnego etapu zakwalifikował się Kacper Kapral z klasy VIIb. Gratulacje.

• Wiosenne dekoracje w klasie Ib.

• Uczniowie klasy 1b wykonali dzisiaj  zające, które mimo, że zrobione ze skarpetek, prezentują się bardzo elegancko. Będą doskonałą dekoracją wielkanocną, a po świętach dołączą zapewne do grona ulubionych "przytulaków" :)

Joanna Godecka.

• Konkurs Recytatorski Pegazik.

• Uczennice naszej szkoły brały udział w eliminacjach miejskich Konkursy Recytatorskiego Pegazik. W kategorii „młodsi” drugie miejsce zajęła Hania Kądziołka z utworem Sławomira Hanaka „Dziewczyny i Chłopaki”. W kategorii „starsi” zwyciężyła Marta Krasna, która zaprezentowała „Lilije” Adama Mickiewicza i „W ciemności” Jana Frey. Drugie miejsce zdobyła Julia Musiał (Gimnazjum nr 1) z „Clarence” Stanisława Barańczaka i „Podaniem o miłość” Katarzyny Grocholi. Trzy trzecie miejsca przypadły:  Julii Woronowicz, Julii Jarosz i Zuzanny Kudelskiej. Gratulacje dla wszystkich uczestników i szczególne gratulacje dla najlepszych.

Zdjęcia (Katarzyna Burzmińska – chojnow.eu) w galerii zdjęć.