• Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży.

          • Szanowni Państwo,

            Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

            Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

            Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w Internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

            W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

            Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

            Departament Informacji i Promocji

            Ministerstwo Edukacji Narodowej

          • Zaproszenie.

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy byli zaangażowani w przeprowadzkę szkoły oraz prace porządkowe pod koniec sierpnia tego roku na uroczyste otwarcie szkoły po przeprowadzce. Uroczystość odbędzie się 14 października (poniedziałek) o godz. 11.00 w budynku szkoły przy ul Reymonta 1.

            Zapraszamy.

          • Wycieczka klasy Vc i Vd do Piechowic.

          • W dniach 30.09. – 03.10. 2019 r. uczniowie klas Vc i Vd przebywali w Ośrodku „Uroczysko” w Piechowicach pod opieką pani Marioli Jakusik, pani Elizy Gindy i pana Waldemara Licznera, uczestnicząc w zajęciach „zielonej szkoły”.

            W ciągu czterech dni piątoklasiści z obu klas brali udział w zajęciach taneczno-ruchowych i zajęciach integracyjno-edukacyjnych z zakresu Team Building, nocnym „spacerze” Wielkim Wozem po niebie, wędrowali po karkonoskich, górskich ścieżkach w poszukiwaniu Śnieżnych Kotłów, przemierzali górski szlak aby dotrzeć do najwyżej położonego w polskich Sudetach wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. Uczniowie odwiedzili też Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie, gdzie mogli zdobyć wiedzę o Karkonoskim Parku Narodowym, dzięki multimedialnemu kompendium wiedzy o przyrodzie i historii tego rejonu, a także Hutę Szkła „Julia” w Piechowicach, gdzie mieli możliwość obserwowania na żywo procesu powstawania szklanych figurek i wyrobów kryształowych. Nie zabrakło też ogniska z pieczeniem kiełbasek i dyskoteki. Na pewno nikt się nie nudził!

            Zdjęcia i tekst M. Jakusik

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Jesień w 1a.

          • Powitaliśmy jesień. Uczniowie 1a przynieśli klasy warzywa, owoce, grzyby. Przygotowaliśmy wystawę DARY JESIENI. Dla Pani Jesieni dzieci wykonały korony. Z wyciętych puzzli ułożyły obrazek. Kasztany posłużyły nam do wykonania postaci zwierzątek i stworków. O darach jesieni rozmawialiśmy na zajęciach projektowych. Dziewczynki i chłopcy wspólnie wykonali plakat. Wszyscy już wiedzą, że jesień to bardzo bogata pora roku.

             

            Wych. B. Kruk

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Projekt z języka niemieckiego.

          • Z wielką radością informuję, że nasza szkoła w tym roku dołączyła do grona 200 szkół w Polsce, które uczestniczą w najnowszym projekcie organizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie.

            Deutsch Plus+/Niemiecki Plus+ to projekt mający na celu zachęcić i zmotywować uczniów do działania i nauki języka, wesprzeć szkołę w działaniach na rzecz języka niemieckiego oraz stworzyć sieć współpracy z innymi szkołami.

            Przed nami intensywny czas, spotkania z młodzieżą niemieckojęzyczną i wiele, wiele innych akcji i atrakcji. Patronat nad projektem objęła Ambasada Niemiec w Polsce.

            Katarzyna Adamska

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Dzień języków obcych.

          • 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych z tej okazji uczniowie klas piątych uczestniczący w kole języka niemieckiego dzielnie rozwiązywali zagadki i zadania związane z językiem niemieckim (i nie tylko). Brawo Wy!


            Katarzyna Adamska

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • "Wiesz co jesz?"

          • W ramach programu Działaj Lokalnie Fundacji Wrzosowa Kraina i Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności uczniowie klasy 6c na godzinie wychowawczej przygotowali swoje drugie śniadania. Smaczne, zdrowe, sezonowe 🍎🍽️ Zapoznali się również z zasadami zdrowego odżywiania, piramidą żywieniową oraz przykładowymi przepisami na zdrowe śniadania.

            Katarzyna Adamska

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Zajęcia projektowe.

          • W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie nadal uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu unijnego. Na zajęciach logopedycznych testowaliśmy nowe pomoce dydaktyczne, więc usprawnialiśmy mowę i świetnie się bawiliśmy.

            Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Jesienne ludki.

          • Co może powstać z kasztana i plasteliny? Uczniowie klasy IIa pokazali, że można z tego wykonać: kotki, myszki, pająki, żółwie, jednorożce, ptaki, żabki, a nawet ufoludki. Każdy uczeń zrobił coś innego, tworząc jesienną wystawę kasztanowych tworów i stworów.

            PS Dziękujemy klasie IIb za podzielenie się z nami kasztanami :)

            Patrycja Olejnik

            Zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Wycieczka kl. I b do Parku Wrocławskiego.

          • Dnia 27 września br. uczniowie kl. I b, pod opieką wychowawczyni i Rodziców, pojechali na wycieczkę do Parku Wrocławskiego, który znajduje się w Lubinie. W parku podziwialiśmy różne gatunki ptaków. Z tablic informacyjnych dowiedzieliśmy się, np. że niektóre z nich żyją na wolności w egzotycznych krajach. Później obejrzeliśmy zwierzęta hodowlane w mini zoo oraz rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy różne gatunki drzew i krzewów. Zwróciliśmy uwagę na pomniki przyrody- rośnie tutaj ciekawy okaz 150-letniego  dębu szypułkowego. Dużą atrakcją dla dzieci była strefa sztucznych dinozaurów oraz ogromny mamut, tygrys szablozębny, jeleń olbrzymi. Zmęczeni, ale zadowoleni z udanej wycieczki, wróciliśmy autokarem do szkoły.

            Anna Iwanicka

            Zdjęcia w galerii zdjęć.