Nawigacja

 • Klasy VII w PZS.

  17.10.2017

  Na zaproszenie Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie - p. Mariusza Kowalczyka uczniowie klas VII brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować".

  Zdjęcia w galerii zdjeć.

 • Policjanci w klasach I.

  17.10.2017

  Naszych pierwszaków odwiedzili policjanci z chojnowskiej Komendy Policji. Panowie: aspirant szt. Tomasz Szczupak i mł. aspirant Piotr Matuszkiewicz opowiadali dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w domu oraz w drodze do i ze szkoły.

  Zdjęcia w galerii zdjęć

 • Dzień Edukacji Narodowej w szkole.

  14.10.2017

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w szkole dwie uroczystości. Wpierw klasa IIIa pod opieką wychowawczyni p. Mirosławy Spes zaprezentowała dla uczniów młodszych klas kolorowe przedstawienie oparte na wierszach Jana Brzechwy. Dla starszych uczniów, również bardzo ciekawe i wesołe przedstawienie zaprezentowała klasa Vb pod opieką wychowawczyni p. Justyny Piróg.

  Piękny i pyszny tort przekazała nam Piekarnia Kupczyk - państwa Marty i Andrzeja Kupczyk. Bardzo dziekujemy.

  Wszystkim pracownikom oświaty oraz uczniom i ich rodzicom składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Koło plastyczne.

  12.10.2017

  Na zajęciach koła plastycznego uczniowie wykonali jesienne drzewo na papierowym talerzyku – odbijając na płaszczyźnie zamoczoną w farbie gąbkę. Natomiast na kolejnych zajęciach tworzyli jesienne drzewa wycinając elementy z kolorowego papieru. Niektóre z dziewcząt zdążyły także zrobić jeże z rolki po papierze toaletowym.

  Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Jesień.

  12.10.2017

  Uczniowie klasy IIIc zaprosili Panią Jesień do swojej sali lekcyjnej. Dary jesieni zamknęli w słoiku, tworząc piękne sowy, a ściany ozdobili kolorowymi liśćmi z plasteliny i uśmiechniętymi jeżami z kolorowego papieru.

  Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dzień uśmiechu.

  12.10.2017

  Pierwszy piątek października to światowy dzień uśmiechu. W tym roku szkolnym to szczególne święto wypadło 6 października, więc uczniowie klasy IIIc nie zapomnieli wziąć ze sobą do szkoły dobrego humoru. Każdy z uczniów otrzymał order uśmiechu i wszyscy zadeklarowali, że będą taki dzień obchodzić codziennie.

  Pamiętajmy o uśmiechu każdego dnia!

  Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Ozobot.

  12.10.2017

  Dzieci z koła robotycznego próbowały dzisiaj swoich sił w sterowaniu nowym nabytkiem naszej szkoły czyli ozobotem. Te małe roboty  - podobnie jak poprzednie – uczą programowania oraz sprawiają niezłą frajdę sterującym.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • zDolny Ślązaczek.

  12.10.2017

  Wybrani uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w eliminacjach szkolnych konkursu „zDolny Ślązaczek”. Na poziomie szkoły podstawowej jest to konkurs interdyscyplinarny, obejmujący swoim zakresem język polski i matematykę. Najlepsi z nich wezmą udział w etapie powiatowym.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Próbny alarm pożarowy.

  10.10.2017

  Jak co roku o tej porze odbył się próbny alarm pożarowy. W próbnej ewakuacji szkoły, która była wynikiem celowego zadymienia wzięli udział wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Ewakuacja przebiegła sprawnie i pomimo nie najlepszej pogody na zewnątrz i konieczności zbiórki na placu ewakuacyjnym nauczyciele i wychowawcy szybko uporali się opanowaniem emocji uczniów oraz sprawdzeniem stanów liczebnych klas. Po powrocie wszystkich do szkoły, już w węższym gronie (dyrektor, kierownik administracyjny, z-ca dowódcy JRG PSP w Chojnowie oraz przedstawiciele BHPE) zostały omówione sprawy związane z bezpieczeństwem pożarowym szkoły.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Eksperymenty naukowe w klasie IIId.

  10.10.2017

  W klasie IIId co poniedziałek uczniowie przeprowadzają eksperymenty i doświadczenia z różnych dziedzin, do których przygotowują się w domu. Inicjatywa „Uczenie przez doświadczenie” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców. „Wiem, rozumiem, jestem z tego dumny” – te słowa najpełniej opisują nasze poniedziałkowe przedsięwzięcie. 9 października Oliwia Pluta przygotowała i opowiedziała nam o „Chemicznym jojo” i „Latających rodzynkach”.

  Tekst i zdjęcia Joanna Godecka.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Roboty na zajęciach.

  09.10.2017

  Zajęcia kółka robotyki przyciągnęły najlepszych w programowaniu. Tym razem uczniowie uczyli Yogi'ego (Dasha) gry na dzwonkach chromatycznych.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

   

 • Pokaz grupy Rekonstrukto.

  09.10.2017

  Z pokazem historycznym zawitała do nas grupa rekonstrukcyjna Rekonstrukto. W interesującym przedstawieniu zaprezentowała życie i kulturę w średniowieczu.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Cztery razy na podium SOKOL CUP 2017 w Taekwondo Olimpijskim. II I III miejsce Franka i Karola.

  09.10.2017

  W minioną sobotę pięcioro zawodników Ludowego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "SFORA" Chojnów walczyło na międzynarodowym turnieju Taekwondo Olimpijskiego w czeskim Hradec Kralove. Blisko 230 taekwondzistów z 14 czeskich i polskich klubów rywalizowało ze sobą we wszystkich kategoriach wiekowych w konkurencji Kyorugi, czyli walki sportowej. Chojnowscy zawodnicy odnotowali swoje pierwsze walki kontrolne po wakacjach i wrócili do domu z czterema miejscami na podium. Zmagania odbywały się na elektronicznym systemie zliczania punktów EBP firmy DaeDo, z którym niestety nasi zawodnicy mają styczność praktycznie tylko na zawodach, ponieważ zakup elektronicznych ochraniaczy przerasta możliwości finansowe naszego Klubu. 

  Do współzawodnictwa dzieci, młodzież i dorośli przygotowują się na treningach Taekwondo Chojnów​, które odbywają się na sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Chojnowie​ w każdy wtorek i czwartek od 16:30 do 20:00.

  Funkcjonowanie LMKS "SFORA" Chojnów jest możliwe dzięki zaangażowaniu i pracy jego członków oraz zawodników, a także wsparciu finansowym samorządu, sponsorów, projektów społecznych i Ministerstwo Sportu i Turystyki​ oraz udostępnieniu sali do ćwiczeń przez Dyrekcję Szkoły, za co w imieniu własnym i członków Klubu bardzo dziękuje.

  SFORA między innymi realizuje zadanie publiczne wspierania i upowszechniania kultury fizycznej zlecone przez Burmistrza Miasta Chojnowa pt. "Organizacja szkoleń sportowych, prowadzenie zajęć treningowych, uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego w Taekwondo Olimpijskim."

  W tym roku zostaliśmy wsparci finansowo przez lokalnych przedsiębiorców takich jak APIS, KOPALNIA KRUSZYW ROKITKI i BANK SPÓŁDZIELCZY w CHOJNOWIE.

  Udało się nam również uzyskać niewielką sumę z 1% podatku dzięki Fundacja Studencka Młodzi-Młodym​.

  Również realizujemy program „Działaj Lokalnie​ X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce​ oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Fundacja Wrzosowa Kraina​ pt. "Działaj w lokalnym klubie Taekwondo.

  Natomiast MSiT dofinansowuje realizację zadania publicznego ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwijaniu sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu „Klub”, do którego LMKS "SFORA" Chojnów przystąpił.

  Dzięki powyższemu wsparciu, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy, możemy pochwalić się następującymi wynikami naszych zawodników z ostatniego startu:

  Po zwycięskiej walce półfinałowej (7-4), niestety uległa zawodniczce gospodarzy zajmując 2 miejsce Julia DOMAŃSKA kat. dzieci (2008, 2009) -39 kg

  Półfinał wygrał wynikiem (8-2), a w finale przegrał jednym kopnięciem (11-13) z reprezentantem polskiego UKS Dragon zajmując 2 miejsce Franciszek OLSZEWSKI kat. dzieci (2008, 2009) -40 kg

  Niestety w ćwierćfinale musiał uznać przewagę zawodnika gospodarzy zajmując 3 miejsce Karol STRUSKI kat. dzieci (2008, 2009) -27 kg

  Również w tym przypadku jedno trafienie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść przeciwnika i z wynikiem (7-9) w ćwierćfinale pozostał na 3 miejscu Ksawery OLCHOWY kat. młodzik (2006, 2007) -36 kg

  Pierwszy start na zawodach okazał się wyjątkowo pouczający i bez spektakularnego sukcesu, ale z dużą dawką doświadczenia. Walka w 1/8 finału z późniejszym srebrnym medalistą tej kategorii należała do oponenta, natomiast 9 miejsce zajął Kacper HOLEWSKI kat. senior (2000+) -80 kg 

  Gratulacje za każdy zdobyty punkt, z przegranych wyciągamy wnioski i walczymy dalej jeszcze silniejsi. Podziękowania dla rodziców, którzy wspierali swoje pociechy podczas treningów i wyjazdu. Ogromne podziękowania dla​ Mariusza SULMY z LMKS GLADIUS Bolesławiec​ za czuwanie nad naszymi zawodnikami podczas zawodów i dobre rady podczas sekundowania. 

  Zapraszam do śledzenia poczynań zawodników naszego Klubu oraz trzymania za nich kciuków, ponieważ już 14 października 2017 roku w Chróścinie koło Opola odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Impreza wpisana w kalendarz Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego​, zawody dla roczników 2006, 2007 w konkurencjach walk, poomse i dwuboju technicznego. Chojnów​ reprezentować będzie czteroosobowa drużyna, która już teraz zaciera ręce i nogi.

  Instruktor LMKS "SFORA" Chojnów Yevgen NIKITIN 2 Dan

 • Wycieczka klasy Ib do Borówek.

  Pięknego słonecznego dnia 2 października uczniowie klasy 1B wraz z Rodzicami i wychowawczynią odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne "Wrzosowej Krainy'' w Borówkach. Atrakcją wyjazdu były warsztaty wyrabiania ciasta i wypieku podpłomyków z ich degustacją. Dzieci mogły również doświadczyć- odczuć na ''ścieżce zmysłów" dotykając  bosymi stopami trasę wysypaną szyszkami, kasztanami, korą, kamykami i trocinami. Zabawy ruchowe integracyjne na wolnym powietrzu zaostrzyły apetyt na przygotowane przez gospodarzy kiełbaski z ogniska. W dobrym nastroju i z uśmiechem wszyscy powrócili do szkoły, by miło spędzić kolejną część słonecznego dnia. Dziękuję Rodzicom za obecność i pomoc w opiece nad dziećmi. 

                                                                                    Wych. Maria Pękala.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Klasa II a we Wrocławiu.

  04.10.2017

  Pierwsza klasowa wycieczka w tym roku szkolnym odbyła się do Wrocławia. Atrakcja była podwójna. Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach cukierniczych, które odbyły się w manufakturze „Cukier-Lukier”. Dzieci zobaczyły, jak powstaje słodka masa do produkcji lizaków i cukierków. Radość była wielka, kiedy każdy uczeń własnoręcznie wykonywał swojego lizaka. Dodatkowo każdy otrzymał w prezencie woreczek kolorowych cukierków. Późnie czekała nas kolejna atrakcja – pobyt w Operze Wrocławskiej. Tam obejrzeliśmy bardzo ciekawie przygotowaną sztukę „Pchła Szachrajka”. Podziwialiśmy grę i śpiew artystów, przyglądaliśmy się orkiestrze. Dzieci zauroczone były pięknym wnętrzem teatru operowego. Pełni wrażeń wróciliśmy do Chojnowa.

  Wych. B. Kruk

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wycieczka klasy IIIb do Grodźca.

  02.10.2017

  Na wycieczkę w ciepły, słoneczny dzień, do Zamku Grodziec, pojechali uczniowie kl. III b pod opieką wychowawczyni i rodziców. Zamek zwiedziliśmy pod kierunkiem przewodnika, który w barwny sposób opowiedział nam historię zamku oraz związane z nim ciekawostki. Obejrzeliśmy dziedziniec, komnaty, narzędzia tortur, z wież podziwialiśmy widok na okolicę. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła zbrojownia, w której znajdowały się między innymi topory, miecze, strzelby, kusze, armata. Wyjazd był również okazją do złożenia życzeń  i wręczenia prezentów chłopcom z okazji ich święta. Na koniec uczniowie zakupili pamiątki. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

  Tekst: wych. Anna Iwanicka,

  Zdjęcia: Ewelina Wiśniewska

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • BohaterON

  02.10.2017

  Uczniowie klasy III c włączyli historię biorąc udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON. Własnoręcznie wypełnili oni specjalnie przygotowane pocztówki dla Bohaterów uczestniczących w Powstaniu Warszawskim. Uczniowie dziękowali za odwagę i poświęcenie, wysyłali pozdrowienia, okazywali szacunek i podziw za czyny Powstańców. Każdy ma jeszcze szansę wysłać kartkę drogą elektroniczną. Wystarczy do 2 października wejść na stronę:

  https://bohateron.pl/wyslij-kartke/

  Pokażmy, że pamiętamy o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Uczniom klasy III c dziękuję za wzięcie udziału w tej lekcji patriotyzmu, a pani Ewie Kozołup dziękuję za pomoc w zorganizowaniu kartek.

  Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dzień Chłopaka w klasie IIIc.

  02.10.2017

  Uczniowie klasy IIIc świętowali w piątek Dzień Chłopaka. Maja zrobiła plakat tematyczny, dziewczynki przygotowały laurki, po czym wszystkie zaśpiewały głośno „Sto lat”, wręczyły kolegom prezenty i złożyły serdeczne życzenia. Uczniowie wspólnie obejrzeli bajkę i spędzili czas bawiąc się i grając w gry. Wszystkim Chłopcom życzymy samych wspaniałości z okazji ich święta!

  Tekst i zdjęcia: Patrycja Olejnik

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Klasa IIIa w parku.

  02.10.2017

  Klasa IIIa ze swoją wychowawczynią szukała dzisiaj śladów jesienie w parku.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Długodystansowy Kacper.

  29.09.2017

  Wakacje były również pracowite dla Kacpra Bajerskiego z klasy Va. Gdy inni spokojnie wypoczywali – Kacper brał udział w zawodach dla biegaczy. To nie pierwsze długie dystanse Kacpra. Ma już za sobą m.in. Bieg Wygasłych Wulkanów w Złotoryi, gdzie udało mu się zdobyć medal. Tym razem na początku sierpnia w Lublińcu wziął udział w Biegu Małego Katorżnika, gdzie zajął wysoką, piątą lokatę wśród 63 biegaczy rocznika 2005-2008 na dystansie 3000 m. Gratulacje dla Kacpra.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
  ul. T. Kościuszki 30
  59-225 Chojnów
 • 76 81 88 543

Galeria zdjęć