Nawigacja

  • Stypendia burmistrza.

    15.06.2018

    W sekretariacie szkoły można pobierać wnioski o przyznanie nagród - stypendiów Burmistrza Miasta Chojnowa z kategorii naukowej (za wysokie średnie ocen na świadectwie szkolnym), artystyczne i naukowe (za osiągnięcie wysokich miejsc w konkursach artystycznych i naukowych) oraz sportowe (za wysokie miejsca w konkurach i zawodach sportowych). Uprawnieni są uczniowie klas IV-VII zamieszkali na terenie Chojnowa. Termin składanie wniosków to 15 lipca. Wnioski mogą składać wychowawcy, dyrektor szkoły lub rodzice ucznia.

  • Nowe medale Mikołaja.

    15.06.2018

    Podczas Wielopolskiej Ligi Taekwondo w Rydzynie, podczas której Franek Olszewski zdobywał swoje mistrzowskie tytuły jeszcze lepiej spisał się Mikołaj Korejko, który w swoich konkurencjach i swojej kategorii wiekowej stawał 3 razy na najwyższym stopniu podium zdobywając 3 złote medale. Gratulacje dla zawodnika :)

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Wystawa "W krainie kolorów".

    13.06.2018

    W Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbył się dziś wernisaż wystawy "W krainie kolorów". Prace plastyczne wystawione w galerii to dzieła uczniów naszych klas VII. Nad tworzeniem i doborem tych dzieł czuwała p. Grażyna Klucznik. Zapraszamy do odwiedzin w MBP i zwiedzania wystawy.

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Wycieczka klas III do Niedźwiedzic.

    13.06.2018

    Klasa IIIc i IIId ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Niedźwiedzice, w których pod opieką przewodników wybrały się na spacer ścieżką dydaktyczną "Szlakiem bociana"

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Nowe medale Franka.

    12.06.2018

    Nasz czołowy zawodnik taekwondo - Franek Olszewski, występujący w klubie SFORA w ostatnich zawodach Wielkopolskiej Ligi Taekwondo, które zostały rozegrane w Rydzynie zdobył trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Gratulacje dla mistrza.

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Wycieczka do Krakowa i nie tylko.

    11.06.2018

    W dniach 4.06. - 6.06. 18r. klasy IVa i VIa były na wycieczce, która miała ciekawy i różnorodny program. W Krakowie mogliśmy podziwiać znane na całym świecie zabytki byłej stolicy Polski i zapoznać się z jej historią i kulturą. Jeden dzień spędziliśmy na wędrówce w Ojcowskim Parku Narodowym i widzieliśmy jego najbardziej znane atrakcje: zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Źródełko Miłości i Jaskinię Łokietka. W Zawoi wysłuchaliśmy ciekawej i dowcipnej gawędy góralskiej zakończonej konkursem sprawdzającym naszą wiedzę o tym regionie oraz braliśmy udział w zajęciach rękodzielniczych prowadzonych przez twórców ludowych, którzy potrafią ze słomy wyczarować dosłownie wszystko. Efekty naszej pracy  były naprawdę udane. Ostatnim punktem naszej wyprawy była wizyta w Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej. W skansenie widzieliśmy wiejskie budowle z tego regionu, najstarsze pochodziły z XVII wieku. Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, dużo się nauczyliśmy i miło, a  przede wszystkim wesoło spędziliśmy ten czas.

    Tekst: Małgorzata Szczepanowska

    Zdjęcia: Izabela Hibner-Majewska

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • II a w Borówkach.

    11.06.2018

    To była nasza ostatnia wycieczka w drugiej klasie. Wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego, a właściwie do wioski tematycznej w Borówkach – Wioska Darów Lasu. Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych – robiły pierogi litewskie z nadzieniem ziemniaczanym. Pierogi zostały upieczone na płycie, następnie zjedzone (z dodatkiem śmietany). PYCHA! Po posiłku wyruszyliśmy na krótki spacer. Dzieciaki miały okazję pochodzić po ścieżce zmysłów - po szyszkach, igliwiu, trocinach. Zabawa była przednia. Radośni wróciliśmy do szkoły. Kolejny wyjazd już w trzeciej klasie :)

    Wychowawca klasy IIa - Bogusława Kruk.

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Korowód na Dni Chojnowa.

    09.06.2018

    Rozpoczynające się Dni Chojnowa tradycyjnie otwarte zostały kolorowym korowodem, podczas którego nasi uczniowie (również nauczyciele oraz rodzice) zaprezentowali się jako kościuszkowi kosynierzy. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Szkolna wycieczka do Warszawy.

    08.06.2018

    Uczniowie od klasy III do VII odwiedzili podczas czterodniowej wycieczki Warszawę.

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Wycieczka klasy IIIb do Wałbrzycha.

    08.06.2018

    Uczniowie kl. III b wraz z rodzicami i wychowawczynią pojechali na wycieczkę do Wałbrzycha. Zwiedziliśmy Zamek Książ, stadninę koni, powozownię i palmiarnię. W zamku, trzecim co do wielkości w Polsce, podziwialiśmy piękne komnaty, po których oprowadził nas przewodnik. Później udaliśmy się do stadniny koni i powozowni. W zabytkowym obiekcie na skalę europejską, zobaczyliśmy też kilkudniowe źrebaki. Kolejną atrakcją wycieczki była palmiarnia, gdzie rośnie ponad 250 gatunków roślin z całego świata. Z podróży przywieźliśmy różne pamiątki, m. in. rośliny zakupione w palmiarni. Była to interesująca wycieczka, podczas której miło spędziliśmy czas.

    Anna Iwanicka

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Dyktando klas III.

    08.06.2018

    Uczniowie klas III pisali coroczne dyktando klas III.

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Nagrody w konkursie o bocianie.

    08.06.2018

    Podczas ostatniego Pikniku pod Bocianim Gniazdem w Niedźwiedzicach nasze uczennice: Agata Giersok, Milena Zdanek, Maja Siwka oraz Karolina Łaba otrzymały wyróżnienia oraz nagrody za swoje prace plastyczne. Gratulacje.

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Spotkanie organizacyjne dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów.

    05.06.2018

    Zapraszamy rodziców przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 13 czerwca (środa) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 – sala 39 (II piętro).

  • Zajęcia z SKO.

    05.06.2018

    W naszej szkole od 2012 r. działa internetowa wersja programu SKO. Uczniowie należący do Szkolnej Kasy Oszczędności, mają swoje rachunki oszczędnościowe w PKO Banku Polskim. W szkole odbywają się lekcje oraz zajęcia pozalekcyjne z SKO, gdzie uczniowie uczą się oszczędzania, przedsiębiorczości i rozwijają swoje uzdolnienia oraz umiejętności matematyczne.

    Opiekun SKO - Anna Iwanicka

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Konkurs polonistyczny.

    30.05.2018

    W dniu dzisiejszym odbył się szkolny konkurs polonistyczny "Lubię język polski". Przystąpili do niego najlepsi humaniści z klas IV-VII. Wyniki zostaną ogłoszone już wkrótce.

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    30.05.2018

    Trwają przygotowania klas V do egzaminu na kartę rowerową. Jednym z elementów szkolenia są zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia ta prowadziła szkolna pielęgniarka p. Bożena Pawłowska. 

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Ważne - dla rodziców.

    30.05.2018

    Szkoła przystąpiła do programu "Badanie, rozwijanie i promowanie zagadnień związanych z czynnikami ryzyka chorób alergicznych i astmy, w tym szczególnie pochodzenia powietrzno-pochodnego" realizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia, na zlecenie Ministra Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

    Oto informacja z instytutu dla rodziców uczniów.

    Szanowni Państwo,

    gorącą zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym, internetowym badaniu przesiewowym dzieci i młodzieży pod kątem występowania chorób alergicznych. Wyniki kilkuminutowego badania wskażą czy Państwa dziecko znajduje się w grupie ryzyka. Ponadto, na stronie badania uzyskają Państwo wszelkich niezbędnych informacji na temat postępowania w razie podejrzenia alergii u dziecka. Wyniki badania są całkowicie anonimowe. 

    Strona badania: http://malergia.pl/test-alergiczny.html  

    Badanie jest realizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia, na zlecenie Ministra Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyniki badania nie zastępują lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwią i przyspieszą diagnostykę.

    Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. 

    Łączymy wyrazy szacunku,

    Instytut Ochrony Zdrowia

     

    Instytut prześle na dniach broszury informacyjne dla rodziców i uczniów, które przekażemy w momencie ich otrzymania.

  • Konkurs krasomówczy w Złotoryi.

    28.05.2018

    W środę 23 maja 2018 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi po raz dziewiętnasty odbył się Powiatowy Konkurs Krasomówczy pod nazwą „Zostań przyjacielem książki”. Hanna Markiewicz, uczennica klasy 3d, wspaniale reprezentowała naszą szkołę, zdobywając trzecie miejsce prezentacją książki „Lessie wróć”.

    Joanna Godecka

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Zawody strażackie w Jaroszówce.

    28.05.2018

    Dnia 26 maja 2018 r. w Jaroszówce z okazji 50 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszówce zostały zorganizowane zawody sportowo-pożarnicze. W zawodach wzięło udział 14 drużyn: 5 młodzieżowych oraz 9 dorosłych. Każda z drużyn musiała stawić czoła 2 konkurencjom. Jedna z nich to sztafeta a druga bojówka. Zawody zakończyły się honorowych 2 miejscem dla OSP Niedźwiedzice, w której to drużynie występowała Daria Gierasimczyk.


    Tekst: Daria Gierasimczyk

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

  • Nasi mistrzowie.

    28.05.2018

    W rozgrywanych zawodach kolarskich w Podgórzynie Ziemowit Balwierz oraz Szymek Jarosławski zdobyli w sowich kategoriach wiekowych 3 miejsca. Jarek Jarosławski tym razem poza podium. Gratulacje dla młodych kolarzy.

    Zdjęcia w galerii zdjęć.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
    ul. T. Kościuszki 30
    59-225 Chojnów
  • 76 81 88 543

Galeria zdjęć