Nawigacja

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

  11.08.2017

  Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego roku zostały jeszcze 3 tygodnie. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017 r. o godz. 9.00 na placu przed szkołą.
  Egzaminy poprawkowe - 28 sierpnia (poniedziałek) o godz. 10.00.
  Rada pedagogiczna - 30 sierpnia (środa) o godz. 10.00.

 • Podręczniki na rok szkolny 2017/2018.

  30.06.2017

  W menu po lewej stronie uaktualniono wykaz podręczników, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2017/2018.

  Uczniowie wszystkich klas (od I do VII) otrzymują je za darmo - wypożyczane są one z biblioteki szkolnej uczniom. Podręczniki są wieloletnie, więc uczniowie po roku ich użytkowania muszą je oddać w jak najlepszym stanie, by mogli z nich korzystać w kolejnym roku kolejni uczniowie. Ćwiczenia są "jednorocznego" użytku, tzn. przechodzą one na własność uczniów po roku użytkowania. Bardzo prosimy rodziców i uczniów o zadbanie o te podręczniki, by mogły one po roku wrócić w jak najlepszym stanie do biblioteki.

  Do samodzielnego zakupu pozostają jedynie w klasach III-VI podręczniki i ćwiczenia do języka niemieckiego. W klasie VII, gdy język niemiecki staje się przedmiotem obowiązkowym w ich nauczaniu, również te zestawy otrzymują uczniowie na podobnych zasadach, jak pozostałe.

  Podręczniki będą przekazywane uczniom na początku roku szkolnego.

  W klasach I-VII również podręczniki do religii pozostają do samodzielnego kupienia przez rodziców.

 • Mały Mistrz – podsumowanie.

  29.06.2017

  W czwartek 22 czerwca tuż przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego w klasach III nastąpiło podsumowanie trzyletniej pracy uczniów w ogólnopolskim programie „Mały Mistrz”. Program ten skierowany został do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą było propagowanie aktywnej postawy. Podczas oficjalnego zakończenia programu uczniowie otrzymali legitymacje wraz ze zdobytymi odznakami w ciągu całego okresu trwania „Małego Mistrza” oraz wspólnie zagrali ostatni mecz unihokeja.

  Katarzyna Jędraszczyk

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Orły Trójki 2017.

  25.06.2017

  Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w sali chojnowskiego Domu Kultury wręczone zostały również statuetki oraz cenne nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się w działalności na forum szkoły oraz poza nią. Laureatami tegorocznych Orłów Trójki 2017 zostali: Piotr Suchecki, Marta Krasna, Sara Kułacz i Marceli Kułacz. Gratulacje dla wyróżnionych.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

  25.06.2017

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury. Wręczone zostały tam wyróżnienia dla najlepszych uczniów za ich całoroczną pracę, za wzorową zachowanie, wzorową postawę, 100% frekwencję, Orły Trójki oraz wiele innych. Uroczystość zaszczycił Burmistrz Miasta Chojnowa p. Jan Serkies. Nagrody zostały ufundowały przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Klasa IIIc w Jerzmanowicach.

  25.06.2017

  Na przedwakacyjny piknik klasa IIIc ze swoją wychowawczynią została zaproszona do p. Pirogów.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wyróżnienie z Goethe Instytut.

  21.06.2017

  Uczniowie klasy IVa wzięli udział w konkursie Erlebnisreise mit Deutsch (Z niemieckim w drogę) organizowanym przez Goethe Instytut. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie i stworzenie zdjęcia - stopklatki, które nawiązuje do tytułu projektu. Gratulacje!

  Katarzyna Bartłomiejczyk

  Zdjęcie w galerii zdjęć.

 • Konkurs czytelniczy w MBP.

  21.06.2017

  Uczniowie klasy IIIa brali udział w konkursie pięknego czytania organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i zajęli tam I i III miejsce. Gratulacje.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Klasa Ia w Ostaszowie.

  21.06.2017

  Pierwszaki ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili Ostaszów, gdzie wzięli udział w warsztatach oferowanych przez gospodarzy.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Przedstawienie klasy IVa.

  21.06.2017

  Z okazji zbliżających się wakacji klasa IVa pod opieką swojej wychowawczyni przedstawiła zasady bezpieczeństwa obowiązujące każdego z nas.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Warsztaty z pierwszej pomocy.

  21.06.2017

  Szkolenie przeprowadzili ratownicy-strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszówki. Każdy z uczestników mógł otrzymać dyplom Bardzo Dzielnego Małego Ratownika.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Klasa IIIa w Szklarskiej Porębie.

  21.06.2017

  Na zakończenie edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy IIIa wybrali się na dwudniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Podczas pobytu w tej pięknej miejscowości uczestnicy wraz z przewodnikiem górskim odwiedzili wodospad Szklarki i Kamieńczyk, Krucze Skały, Chybotek oraz „Żelazny Tygiel Waloński” osadę średniowiecznych poszukiwaczy skarbów. Po intensywnej wyprawie w góry, uczestnicy regenerowali swoje siły na basenie, a wieczorem odbyło się ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Mimo napiętego harmonogramu wycieczki uczniowie znaleźli czas na wspólne gry i zabawy integracyjne. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wycieczki i wspólnie z nami w niej uczestniczyły.

  Uczniowie i wychowawczyni klasy IIIa

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Drugoklasiści biorą wszystko.

  19.06.2017

  Kolejne osiągnięcia sportowe naszych uczniów. Podczas ostatniego weekendu kolejne sukcesy osiągnęli drugoklasiści. Franciszek Olszewski zajął I miejsce w zawodach taekwondo  - tym razem w Pleszewie, Ziemowit Balwierz – tym razem brał udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w MTB XC.

  Gratulacje dla młodych zawodników.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Piknik kl. IIIc w Witkowie.

  19.06.2017

  Dnia 14 czerwca uczniowie klasy IIIc dzięki uprzejmości Pani Joanny Białowąs wzięli udziału w pikniku na wolnym powietrzu, w Witkowie. Pani Alina Wierzbicka poprowadziła ciekawe zabawy integracyjne z użyciem chusty animacyjnej Klanzy. Na posesji gospodarzy były zabawy i gry ruchowe z piłką, a także harcerskie podchody. Wszystkim dopisywał dobry nastrój i humor. Pobyt dopełniło ognisko, przy którym  dzieci samodzielnie piekły kiełbaski. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu pikniku.

  Uczniowie i wychowawczyni kl. IIIc

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wycieczka klasy IVa i IVb do Jaroszówki i Lipian

  19.06.2017

  Jaroszówka

  13-14 czerwca klasy czwarte spędziły w Jaroszówce na Farmie Martynika. Odległość od domu niewielka, ale za to wielka przygoda. Surwiwal był głównym założeniem pobytu na farmie. Wspaniali gospodarze Marta i Mateusz przygotowali moc atrakcji: wycieczka do lasu, poznanie fauny i flory, budowa szałasu, budowa pieca z gliny, warsztaty ceramiczne, gry i zabawy. Niebywałą atrakcją było ognisko, tańce na paletach, śpiew, gitara i 2 kg kiełbasy, które "spadło" do ogniska. Niesamowici ludzie, super warsztaty, niezwykłe miejsce a Martynikowa pizza po prostu pyszna. Polecamy:) https://www.facebook.com/martynikafarma/

  Lipiany - wioska smaków taki szyld przy drodze znajduje się we wsi Lipiany niedaleko Bolesławca. 31 maja właśnie tam wybrały się klasy 4a i 4b. I cóż takiego w tak małej wsi można robić? Pizzę!:) W Lipianach odbywają się warsztaty kulinarne, można nauczyć się piec, gotować i dekorować potrawy. Klasy czwarte piekły pizzę. Każdy z uczestników warsztatów dostał fartuch kucharski, produkty i sam przygotował ciasto i przyrządził swoją ulubioną pizzę. Uczniowie wzięli również udział w grze terenowej, w niesamowitej wędrówce po wsi, wędrówce pełnej zagadek. Wszystkim udało się poprawnie odczytać mapę i znaleźć skarb. Odbyły się również gry i zabawy zespołowe, które pokazały, że do dobrej zabawy wcale nie trzeba dużo: wystarczą spinacze, chochla i duży garnek:). 

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Wycieczka do Krakowa – 07.09.17 do 09.06.17

  19.06.2017

  Uczniowie zwiedzili m. innymi Ojcowski Park Narodowy, Komnaty Królewskie na Wawelu, zobaczyli słynny Dzwon Zygmunta w Katedrze na Wawelu, grobowiec Józefa Piłsudskiego, Barbakan. Mieli okazję oglądać panoramę Krakowa z wieży Kościoła Mariackiego, spotkać się z hejnalistą. Uczniowie zwiedzili Muzeum Multimedialne o dawnym Krakowie w podziemiach Sukiennic, zobaczyli słynne obrazy np. Jana Matejki ,,Hołd Pruski” w Muzeum Sztuki Narodowej w Krakowie. Zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, zeszli do poziomu 130 metrów pod ziemią. Przyglądali się produkcji cukierków i lizaków w fabryce cukierków. 

  Marta Lewicka-Kościk

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dni Chojnowa - korowód.

  18.06.2017

  Z okazji Dni Chojnowa nasza szkoła brała udział w korowodzie rozpoczynającym to wydarzenie.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Nowe prace w szkolnych galeriach.

  16.06.2017

  W szkolnych galeriach pojawiły się nowe prace. Zapraszamy do ich oglądania.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Dzień rodziny w klasie IIIc.

  14.06.2017

  Uczniowie klasy IIIc zaprezentowali swoim mamom i tatom przedstawienie związane z Dniem Rodziny. Były piosenki, życzenia i laurki dla swoich bliskich. I szeroki uśmiech na twarzach rodziców.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

 • Przedstawienie klasy IIb.

  14.06.2017

  Klasa IIb pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała wczoraj przedstawienia dotyczące przede wszystkim bezpiecznego zachowania na wakacjach. Rady i zasady związane z bezpiecznym zachowaniem były przeplatane piosenkami o wakacjach śpiewanymi przez dzieci. Wręczone zostały również nagrody za ostatnie konkursy oraz przeprowadzona przez panią pedagog pogadanka dotycząca bezpieczeństwa na wakacjach.

  Zdjęcia w galerii zdjęć.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie
  ul. T. Kościuszki 30
  59-225 Chojnów
 • 76 81 88 543

Galeria zdjęć